Dom Opatrzności Bożej Pilaszków

marker

ul. Nowowiejska 137, 05-860 Pilaszków

Cechy obiektu
showerPokoje: 1, 2 i 3 osobowe
showerŁazienki w pokojach
showerWyżywienie
showerOpieka medyczna
showerTV
showerWi-Fi
showerRehabilitacja
showerWłasna kuchnia
showerDostosowany dla osób niepełnosprawnych
showerJadalnia
Opis

Dom Opiekuńczo-Leczniczy Opatrzności Bożej dla osób starszych i niepełnosprawnych w Pilaszkowie, odległym o 23 km na zachód od Warszawy znajduje się na terenie dawnej posiadłości dworsko-parkowej. Dom stanowi zasadniczą część kompleksu obiektów rozlokowanych na terenie 5-hektarowego parku. Założony został w 1993 r. przez ks dra Edwarda Sobieraja i Fundację Kościelnej Rady Gospodarczej.

Dom Opieki “Pilaszków” jest przeznaczony dla 100 osób, które zamieszkują w nim na stałe lub też korzystają z pobytów czasowych: rehabilitacyjnych, wypoczynkowych, wakacyjnych czy świątecznych. Pensjonariusze mają do dyspozycji pokoje:
1-osobowe (przede wszystkim dla osób sprawnych i samodzielnych w codziennym funkcjonowaniu – stosownie do wieku),
2-osobowe (najczęstsza opcja),
3-osobowe (w zasadzie dla osób obłożnie chorych).

Przy każdym pokoju jest łazienka z prysznicem; istnieje także możliwość korzystania – z pomocą osób drugich – z kąpieli w wannie. Dom Opieki w Pilaszkowie został zbudowany z przeznaczeniem dla osób o ograniczonej sprawności fizycznej, jest pozbawiony barier architektonicznych oraz wyposażony jest w dwie windy osobowe. Park otaczający Dom jest znakomitym miejscem na spacery i relaks.

Na miejscu znajduje się kaplica, w której odprawiana jest Msza Święta; jest możliwy stały kontakt z przebywającym na miejscu duszpasterzem. Od poniedziałku do piątku prowadzona jest terapia zajęciowa i zabiegi rehabilitacyjne. Nasza biblioteka umożliwia zapoznanie się z literaturą polską i światową.

Ten Dom Opieki jest otwarty dla wszystkich osób dorosłych wymagających opieki medyczno-pielęgniarskiej, pomocy w wykonywaniu codziennych czynności życiowych lub rehabilitacji fizycznej. Przyjmuje osoby somatycznie chore, w tym przewlekle, lub też ze względów innych niż zdrowotne nie posiadające możliwości samodzielnego funkcjonowania w dotychczasowym miejscu zamieszkania.

Mapa
Kontakt

Dom Opiekuńczo-Leczniczy Opatrzności Bożej "Pilaszków"
05-860 Pilaszków
ul. Nowowiejska 137
Gmina Ożarów Mazowiecki
Województwo Mazowieckie

Zarezerwuj pobyt