Dom Seniora “Nasz Dom”

marker

ul. Spacerowa 22, 84-208 Czeczewo

Cechy obiektu
showerŁazienka
showerWyżywienie
showerOpieka medyczna
showerTelewizor
showerInternet
showerParking
showerPokój dzienny
showerOpieka duszpasterska (dla osób chętnych)
showerOddalony o 400m od plaży
Opis

Dom Aktywnego Seniora w Czeczewie powstał z myślą o najstarszych.
Dom Aktywnego Seniora „Nasz Dom” w Czeczewie, został powołany przez Fundację „Non Tries”. Prezes jak i Vice Prezes Fundacji przez wiele lat zatrudnieni byli w firmie Prywatnego Pogotowia Ratunkowego. W ramach zatrudnienia w wymienionym podmiocie leczniczym współpracowali z szeregiem podmiotów leczniczych i opiekuńczych na terenie kraju oraz Europy. Owa współpraca umożliwiła im obserwację funkcjonowania na terenie innych państw zaplecza pomocowego dla osób w podeszłym wieku.

Od 2010 roku świadczymy usługi pomocowe osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Dom Aktywnego Seniora “Nasz Dom” to nowo wybudowany budynek. Projekt Domu opracowano zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obiekt jest zakwalifikowany do XI kategorii.

Sam budynek jak i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych – między piętrami kursuje winda, podnośnik dla osób niepełnosprawnych składający się z podestu i mechanizmu podnoszenia o napędzie elektrycznym. Na posesji przygotowany jest teren rekreacyjno – wypoczynkowy dla podopiecznych, z dużą ilością zieleni, kwiatów. Teren działki jest ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony.
Podopieczni Domu Aktywnego Seniora w Czeczewie mogą zamieszkać w przestronnych dwuosobowych pokojach. Pokoje stanowiące bazę placówki wyposażone są w funkcjonalne, duże szafy ubraniowe, jednoosobowe łóżka, stoliki nocne oraz stolik dzienny z krzesłami. Kilka pokoi, w zależności od stanu psychofizycznego podopiecznych, wyposażonych jest w specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne w tzw. wersji „low” dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze domu znajduje się przestronny pokój dzienny, gościnny pełniący również funkcję jadalni. Na piętrze domu znajduje się drugie przestronne pomieszczenie. Pomieszczenie to służy mieszkańcom jako miejsce organizacji różnego typu imprez okolicznościowych, różnego typu wieczorków.

Mapa
Kontakt

ul. Spacerowa 22
84-208 Czeczewo
Gmina Przodkowo
Województwo: pomorskie

Zarezerwuj pobyt